Takarmatur i mässing
2020-06-17
784182
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
TAKARMATUR, troligtvis Hans Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, 12 ljusarmar, höjd ca 72, bredd 90 cm
Bruksslitage, ytlig nedsmutsning, stötmärken och repor, kupor saknas, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen