Serveringsbestick silver
2020-06-20
784095
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SERVERINGSBESTICK, silver, 7 dlr, bestående bl.a av 1 större serveringssked, P Jensen, Danmark, ca 1800-talets andra hälft, 1 soppslev, stämplad CJBK samt DE, 181857total vikt exklusive serveringsbestick med rostfritt blad samt träskaft, ca 252 g
Bruksslitage