Samling silverbestick
2020-06-28
783773
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BESTICK, silver, 1700/1900-tal, olika ålder, modell, storlek och land, bestående av 3 st gafflar, 6 st skedar, frunktkniv med träskaft samt två par mindre bestick med fyllda skaft, delar med knivblad i annat material, total vikt ca 555 g
Åldersrelaterat slitage. Någon del med mindre bucklor. Delar med gravyr förekommer.