Vas porslin Kina
2020-06-22
783435
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter, med kangxis fyra karaktärsmärke undertill, höjd 31 cm.
Bruksslitage.