Lykta 1900-talets först hälft
2020-06-14
782894
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
LYKTA, 1900-talets första hälft, tenninfattat klarglas, lucka med hasp, topp med hänkel i koppar, höjd 38.
Ytslitage efter ålder, troligen senare upphängsningsanordning.