Slaglåspistol
2020-06-14
782667
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1800-talets första hälft, dubbelpipig, längd ca 20 cm
Ett slagstift lagat, bortfall av trä, bruks och åldersrelaterat slitage