Oidentifierad formgivare fåtölj 1950-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OIDENTIFIERAD FORMGIVARE, fåtölj, i Hans J Wegners anda, 1950-tal, stoppad och klädd med röd plysch, knapphäftad rygg, lös sittplymå, ben och delvis karm i lackerad bok, sitthöjd ca 42 cm.
Ställvis hårt slitage.
781634
2020-06-21