Tekanna Kina 1700-tal Famille rose
2020-06-10
781409
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, ovoid form, europeiserande dekor, höjd ca 12 cm
Pipen med nagg, lock saknas