Armar till ljuskronor
2020-06-11
781186
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ARMAR, (ca 60 delar) pipor m m till ljuskronor, 1800-talets slut, brons delvis förgylld, armarnas längd ca 45 cm
Proveniens: Säfstaholms slott
Lösa delar, bruks och åldersrelaterat slitage