Karmstolar
2020-06-08
781035
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KARMSTOLAR (2) 1 par, tidigt 1900-tal, skuren dekor, stoppad sits och rygg, bronserad, sitthöjd ca 45, sörsta bredd 63 cm
Proveniens: Säftstaholms slott
Klädseln borta den ena med lös stoppning i ryggen, krederingsbortfall, fläckar, slitage