Berndt Friberg
2020-06-06
780159
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav P, höjd ca 11 cm
Smärre slitage