Berndt Friberg stengods Gustavsberg
2020-06-06
780158
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, Gustavsberg, stengods, klotformad, oxblodsfärgad glasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav N, höjd ca 9, diamater ca 9 cm
Smärre slitage