Kunglig Dansk Musselmalet
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KUNGLIG DANSK, matservis, (43 delar), porslin, Musselmalet, halvblond, samt Blå Blom, bestående av: 9 djupa tallrikar, 7 mattallrikar, 8 desserttallrikar, 11 assietter, 1 terrin med lock, 3 uppläggningskålar, samt 4 ovala uppläggningsfat med oglaserad botten, det största uppläggningsfatets längd ca 40 cm
Bruksslitage, två uppläggningsfat och enstaka servisdelar med blekt dekor, mikronagg kan förekomma
780062
2020-06-11