Porslin Kina 1700-tal
2020-06-04
779948
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TALLRIKAR, FAT, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22-23, längd 27 cm
Nagg, sprickor, fatet med något skev form