Gräddkanna empire
Klubbat för:
4 000 SEK
2 000 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Carl Petter Åberg Arboga 1823, invändigt förgylld, uppburen av en svan, livet med dekor av lejonmaskaron, höjd ca cm, vikt ca 201 g
Fotplatta m lagning (undertill), handtag m gravyr
779945
2020-06-07