Ljuskrona Hagamodell
2020-06-06
779829
| Klubbat belopp | 10 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets början, så kallad Hagamodell, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 82, diameter 70 cm
Smärre slitage