Ljuskrona omkring 1900
2020-06-18
779489
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900, stomme i mässing, 5 ljusarmar, dekor av medaljonger av klassicerande kvinnoprofiler, elektrifierad, höjd ca 90, diameter 71 cm
Slitage, prismor saknas, prismor med skador