Björn Rosendal "Landskap med frukter"
2020-06-05
778203
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BJÖRN ROSENDAL (1923-2016): "Landskap med frukter", signerad samt daterad 69, äggoljetempera på duk, uppklistrad, ca 30x40 cm, med utställningsetikett a tergo från Gummesons Konstgalleri 1972
ojämn uppklistring på pannå, bubblor