Friedrich Otto Theodor Krutsche
2020-05-31
778118
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FRIEDRICH OTTO THEODOR KRUTSCHE (1858-1884), ljustakar, 1 par, silver, troligen Breslau, 1800-talets andra hälft, fylld fot, höjd 15 cm, total vikt 466,1 g
Ojämnheter, intryckningar, enstaka lagning