Sekretär
2020-06-01
777974
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SEKRETÄR, 1800-talets första hälft, lådor och skrivskiva, fanér i mahogny, belsag och nyckelplåtar i mässing, nyckel finns, höjd ca 102 samt 65x50 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, trbit borta vid övre löåset