Golvlampa Josef Frank
2020-05-31
777107
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JOSEF FRANK, "1842", golvlampa, Svenskt Tenn, formgivningsår 1932, stomme i mässing, grönlackerad, tredelad fot, svängd ljusarm, höj- och sänkbar
Skador: Brukslitage, smärre färgbortfall samt retuscher