Golvurna Kina
2020-05-27
776870
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad med sidohänklar, celadonglasyr, dekor med bland annat fenixfåglel samt pion i underglasyrblått, höjd ca 58 cm
Åldersrelaterat slitage, mikornagg kan förekomma