Edition Luxe Andreas Löfbom Bägare
2020-06-07
776152
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ANDREAS LÖFBOM, bägare, Uppsala, 1754-1773, silver, konformad, vågformade dekorband, räfflad fotring, invändiga spår av förgyllning, höjd ca 85 mm, vikt ca 50 g, senare etui medföljer
Åldersrelaterat slitage. Fotring med stötskada.