Urna
2020-05-26
776123
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNOR, 3 st, 1900-tal, satsuma, Japan, två urnor med hänklar, en dubbelurna med två figurer, dekor i relief, höjd ca 31-32 cm
Ålders samt bruksrealterat slitage, nagg, synlig lagning på en urna,