Vas porslin Kina
2020-06-02
776029
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan bland moln, höjd 34,5 cm.
Bruksslitage.