Kavallerisvärd England 1600-tal
2020-05-24
775813
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SVÄRD, 1600-talets senare del, England, för kavalleri, fäste i mässing, klingans längd ca 66,5 total längd 83 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Slitage, kavel saknar lindning, del av knapp saknas, kapad