Berndt Friberg
2020-05-24
775421
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981): skålar, 2 st, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr, signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstäver P, L, höjd ca 7, diamater 10 cm
Smärre slitage