Berndt Friberg stengods Gustavsberg
2020-05-24
775418
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 6 500 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, Gustavsberg, stengods, klotformad, oxblodsfärgad glasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav L, höjd ca 21, diamater ca 19 cm
SMärre slitage