Shamshir

Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SHAMSHIR, ottomansk, 1800-tal, parerstänger i stål med delvis förgylld dekor, damaskerad klinga med stålskurna slingor, kavelplattor av horn, längd ca 102 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage

774330

2020-05-24