Bojaner Kina
2020-05-26
774057
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BOJANER, 2 st, Kina, 1800-tal, porslin, dekor av "double happiness" i underglasyrblått, höjd 21 och 22 cm.
Ytslitage, tillverkningsdefekter, en med mynningsflisa.