Flintlåsgevär
2020-05-24
774034
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
FLINTLÅSGEVÄR, sardinskt, 1700-tal, med flintsnapplås, oktagonal pipa, stock med genombrutna stålbeslag, längd ca 166 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Smärre skador / bortfall, mindre del av stock medföljer