675 - Fat flintgods Rörstrand
2020-08-22
773802
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
RÖRSTRAND, fat, flintgods, 1800-talets första hälft, oval form, dekor av mytologisk scen i underglasyrblått, längd ca 49 cm
Nagg, slitage