Edvin Öhrström Ariel vas Orrefors

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, ariel, glas, Orrefors, ca 1955, dekor av luftfyllda rutor med stjärnor, signerad "ORREFORS arielnr 138 F Edvin Öhrström", höjd ca 16,5 cm

Slitage kring undersida samt mindre rispa kring vas

772819

2020-05-18