Skåp Kina
2020-05-15
772261
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft, s k "Wedding cabinet, luckor med 2 bakomliggande lådor, trä med lackarabete, skuret krön, mässingsplattor med dekorativa mönster, sprint till låset finns men inte låsdelen, höjd ca 169 samt 102x56 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, låsdel saknas