2020-05-13
771234
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SILVER, 6 dlr, bestående av 1 glas, 17/1800-tal, med beslag vid skaft av silver, 1 flakong, 1800-tal, silver och glas, 1 dosa, dekor med akantus, 1 mindre dosa, 1 pillerdos, 1 brevkniv, längd på brevkniv och flakong ca 14, höjd på glas, 9,5, ask 8x6 cm
Åldersrelaterat slitage, flakong med trasigt gångjärn