Parti porslin Kina
2020-05-18
771015
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått respektive i emaljfärger, diameter 11-16,5 cm.
Bruksslitage, nagg, ett fat med spricka.