239 - Stolar 1800-tal
2020-08-21
770410
| Klubbat belopp | 13 000 SEK |
| Utropspris | 16 000 SEK |
STOLAR, 8 st., snarlika, rokoko, bok med träskuren dekor, pärlspikade skinnsitsar, 1800-tal, höjd 96, sitthöjd 46 cm.
PROVENIENS: Familjen Mörner
Bruksslitage, lagningar/limningar, senare skinnklädsel