Empire kandelabrar ett par
2020-05-17
770297
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 EUR |
KANDELABRAR ETT PAR, empire-stil, Ryssland/Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, kvadratisk fotplatta, segergudinnan Victoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar för sex ljus, höjd 73,5 cm.
Reparationer och lösa ljusarmar, sneda/krokiga