Ljuskrona
2020-05-09
769956
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, höjd 60, diameter 56 cm
HISTORIK: Inköpt på Hagelins Antik
Bruksslitage