Odelberg junior vinglas

Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas
Odelberg junior vinglas

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

17 000 SEK

KOSTA, glasservis, 46 dlr, "Odelberg Junior", graverad, slipad och förgylld dekor, bestående av: 22 rödvinglas (höjd ca 13,8), 24 vitvinglas med gröntonad cuppa (höjd ca 12,7 cm)

Mindre bruks- och åldersrelaterad slitage, mikronagg kan förekomma

769799

2020-05-08