Fat, Kina 1800-tal
2020-05-07
769385
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-tal, quatrefoil, med guldkant, dekormålad på brättets undersida med stiliserade blommor och fåglar, höjd ca 6,5, längd 28 cm
Skador: Slitage, nagg, dekoren ej centrerad, spricka