Smyckesskrin Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MINIATYRSKÅP / SMYCKESSKRIN, 1900-talets andra hälft, Kina, betsat trä med beslag i gulmetall, genombruten dekor, inläggningar med jade (nefrit), två dörrar med tre bakomliggande lådor samt en låda längst ner invändigt klädda med rött siden, höjd ca 24, 17x13 cm
smärre slitage, lås saknas
769360
2020-05-07