Bordsställ/ljuslykta Kina 1800-tal
2020-05-10
768915
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSSTÄLL/LJUSLYKTA, bemålat glas med montering i trä, Kina, sent 1800-tal, troligtvis tre delar av en hexagonal ljuslykta, glaset dekorerat med figurer i palatsträdgårdar, ca 44 x 44 cm
Omfattande skador, lagningar, lösa delar, materialförluster