1317 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
2020-08-23
768641
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, figurframställningar i svart och färg, förgyllda fattningar, längd 6,5 respektive 8,5 cm
sprickor slitage lagningar