Bojan, porslin, Kina
2020-05-10
768296
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av körsbärsblommor i vitt och blått, lock av trä, höjd 21 cm
Mynningen med smärre tillverkningsdefekt, bruksslitage