1308 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
2020-08-23
768276
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DOSOR, 2 st., emalj, möjligen Birmingham 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, förgyllda fattningar, längd ca 8,2 cm
sprickor lagningar slitage