Bordslampa
2020-05-03
767054
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, stomme i konstmassa, föreställande tre dansande damer, sprayad i guldfärg, höjd inkl. lampsockel ca 40, bredd ca 23 cm
Bruksslitage, senare omlackering, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen