12 delar servis Gustavsberg 1830-tal
2020-05-10
767047
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GUSTAVSBERG, "Anemonbård", 6 flata tallrikar, 6 djupa tallrikar, 1830-tal, flintgods, koppartryckt dekor av 23,5 cm
2 djupa och 1 flat tallrik med spricka, kantslitage