Porlsin Kina 3 dlr
2020-05-04
766867
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
PORSLIN, KINA, 3 dlr, bestående av kanna med blå dekor, lock saknas, Kina, 1800-tal, opiumpipa höjd ca 12/24 cm, kanna famillie rose, lock saknas, höjd ca 11 cm
nagg förekommer