Ljusstakar omkring 1800

Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800
Ljusstakar omkring 1800

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten, Directoire, André- Antoine Ravrios art, förgylld brons, foten med bladstav, fasetterad pelare och ljuspipa, dekor av à la greque, höjd 25 cm

Slitage, foten med senare tyngd, ljuspipan med borrhål

766358

2020-05-10